O hiszpańskim

Język hiszpański jest obecnie jednym z najważniejszych języków na świecie.

W sumie włada nim ponad pół miliarda ludzi (w tym około 400 milionów jako językiem ojczystym). Hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na ziemi (dane pochodzą z wikipedii).

Czemu uczyć się hiszpańskiego?

Po pierwsze dlatego, że po hiszpańsku można się porozumieć w bardzo wielu krajach: w Hiszpanii, Meksyku, Kolumbii, Argentynie, Peru, Wenezueli, Chile, Gwatemali, na Kubie, w Ekwadorze, itd…

Ale o tym wszyscy wiedzą 🙂

Być może większą zachętą aby uczyć się właśnie języka hiszpańskiego jest to, że nadal niewiele osób w Polsce mówi po hiszpańsku – płynna znajomość tego języka nadal wzbudza podziw i zainteresowanie.

Na stronach tego serwisu znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne aby zacząć przygodę z hiszpańskim: podstawy gramatyczne, słówka oraz kolejne lekcje z nagraniami dzwiękowymi.

Oczywiście nie wystarczy to aby płynnie mówić w obcym języku. Wystarczy jednak aby zacząć. Co zrobisz potem zależy od Ciebie. Polecamy ćwiczyć. Ćwiczyć ile się da i kiedy się da: szukać innych osób uczących się hiszpańskiego, Hiszpanów i Hiszpanek w Waszym mieście (lub miasteczku), osób z Ameryki Łacińskiej zainteresowanych polską i Europą.

Możliwości są ogromne – wystarczy tylko spróbować a na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Odwagi!